čtvrtek 29. března 2012

Frustrovaný Sebastian Vettel označil Karthikeyana za idiota
Okurko, osopil se šampión Vettel na svátečního pilota Karthikeyana

27. března 2012 10:56 - Sepang

Okurka na silnici... Že vám tohle rčení nic neříká? Indovi Narainu Karthikeyanovi až do neděle určité také ne, jenže teď mu bude hezky dlouho zvonit v uších. V Německu se „okurkami“ označují sváteční řidiči a přesně tak se do pilota stáje HRT obul dvojnásobný mistr světa formule 1 Sebastian Vettel po nedělní Velké ceně Malajsie. V angličtině dokonce nazval Inda „idiotem“.Německý pilot stáje Red Bull Sebastian Vettel

Brandon Malone, Reuters

Na stupně vítězů by asi nedosáhl, čtvrté místo, na němž v Sepangu kroužil, by však vzhledem k průběhu celého víkendu bral. Jenže pak světový šampión ze stáje Red Bull narazil při předjíždění do o kolo zpět jedoucího Inda Karthikeyana a z bodového umístění nebylo nic. Vettel dojel až jedenáctý.

„Byl mimo trať a podle mě jsem se už dostal před něj," láteřil Němec. „Přesně jako ve skutečném životě, i tady máme kolem sebe několik ‚okurek'," zpražil Vettel nebohého Inda hovorovým výrazem pro sváteční řidiče.

To řekl v němčině, v rozhovorech v angličtině byl ještě peprnější: „Je to jako na běžných silnicích, vždycky máte kolem sebe nějaké idioty. Zdá se, že tady taky jeden jezdí..."

Karthikeyan měl vůbec velký den. V úvodu závodu do něj narazil také Jenson Button, což ho rovněž stálo body. Na rozdíl od Vettela však pilot stáje McLaren vzal vinu na sebe.

„Jensona mi je líto. Nemyslel jsem si, že bude předjíždět na tomto místě. Nikomu nechci stát v cestě. Pokud bych ho viděl, uhnul bych mu," omlouval se přesto Ind.
Některé hvězdy nás šikanují, hájí se Ind

„Pokud jde o Vettela, všechny jsem pouštěl dopředu, protože jsem viděl modré vlajky a dostal i zprávu do vysílačky. Vyjel jsem ovšem až na bílou čáru, kde bylo nadále mokro. Začala se mi protáčet kola a z obrubníku jsem musel zpět na trať. On byl bohužel tam. Nemohl jsem nic udělat," dušoval se Karthikeyan.

A mistru světa nakonec nezůstal nic dlužný. „Někteří z kluků, když vás předjíždějí o kolo, snaží se vám to co nejvíc znepříjemnit, doslova vás šikanují. To není fér," kritizoval jezdec stáje HRT manýry špičkových pilotů.

Adrian Sutil, bývalý pilot stáje Force India, se však postavil na stranu svého krajana Vettela. „Zase se ukázalo, že jezdci předjíždění o kolo si prostě musejí dávat větší pozor. A pokaždé jsou to ti samí..."

Za incident s Vettelem byl Karthikeyan po závodě potrestán průjezdem boxovou uličkou.

Žádné komentáře:

Okomentovat